Konfirmandfotos 2020 i Sunds Kirke


Lørdag den 13. juni kl. 8.30 ved Anne Linde Førgaard

Forrest fra venstre: Trine Thomassen, Jessica Luna Voldsgaard, Julie Bakman Mogensen.
Bagest fra venstre: Jonas Junker Appel, Nicholas Holm Mikkelsen, Anders Lundgaard Vang, Oskar Sangild Hansen, William Lund Søgaard.


Lørdag den 13. maj kl. 10.00 ved Hanne Marie Meier

Forrest fra venstre: Astrid Marie Weyergang, Maria Theresia Møller Jessen.
Bagest fra venstre: Marcus Nonbo Kristensen, Marcus Wann, Aksel Jordan Eriksen, Alexander Lund Fasterholt


Lørdag den 13. juni kl. 11.30 ved Hanne Marie Meier

Forrest fra venstre: Anne Marie Sandahl Strøm, Agnes Thornvig Overgaard, Maja Bøgelund Boll, Laura Bodil Nielsen.
Bagest fra venstre: Benjamin Nørgaard, Oliver Johannes Mau Olsen, Alexander Høygaard Andersen, Marius Hoff Thomsen.


Lørdag den 13. juni kl. 13.00 ved Anne Linde Førgaard

Forrest fra venstre: Sofie Storm Nuppenau, Mikkeline Kirketerp, Zindy Michaela Dalsgaard Jensen.
Bagest fra venstre: Søren Vest Vilsbøll, Mikkel Bækgaard Rand, Emil Bækgaard Rand, Oliver Kirkeby Willumsen, Mikkel Westergaard.


Søndag den 14. juni kl. 8.30 ved Asbjørn Munk Hyldgaard

Forrest fra venstre: Alberte Inge Hotherhøj Andersen, Maria Rasmussen Kølbæk, Smilla Sangild Dalberg, Cecilie Lie Jørgensen.
Bagest fra venstre: Sebastian Winther Stærdahl, Mikkel Kruse Vase, David Christoffer Cato Bjørn, Tobias Reinhold, Asbjørn Munk Hyldgaard.


Søndag den 14. juni kl. 10.00 ved Asbjørn Munk Hyldgaard

Forrest fra venstre: Anna Sønderriis Vestergaard, Vibe Rosgaard Hansen, Celine Keinicke Machmüller, Lærke Skaaning Munkholm.
Bagest fra venstre: Mikkel Præst Søgaard, Noah Kirk Josefsen, Jens Breum Thomsen, Emil Skaaning Munkholm, Asbjørn Munk Hyldgaard.


Søndag den 14. juni kl. 11.30 ved Asbjørn Munk Hyldgaard

Forrest fra venstre: Caroline Bach Dolberg, Julie Hærvig Schnack, Emilie Venø Klink, Ninna Stoustrup Kristensen.
Bagest fra venstre:  Mathias Meldhede, Malte Ørneborg Jeppesen, Simon Bøgh Pedersen, Asbjørn Munk Hyldgaard.


Gudstjenester

27sep kl. 10:30

16.s.e. trinitatis

v/ Hanne Marie Meier

27sep kl. 10:30
04okt kl. 10:30

17.s.e. trinitatis

v/ Asbjørn Munk Hyldgaard

- Kirkekaffe

04okt kl. 10:30
11okt kl. 10:30

18.s.e. trinitatis

v/ Asbjørn Munk Hyldgaard

11okt kl. 10:30

Arrangementer

24sep kl. 19:30

Sogneaften med Holger Lissner

Se kirkebladet for nærmere omtale.

Sted: Kirken

24sep kl. 19:30
01okt kl. 19:30

Orgelkoncert med kirkens organist, Dario Andreella

01okt kl. 19:30
06okt kl. 19:30

Højskolesangaften

Sted: Kirken

06okt kl. 19:30

Gudstjenester på Søglimt

06okt kl. 14:30

Gudstjeneste

v/ Anne Linde Førgaard

06okt kl. 14:30
20okt kl. 14:30

Gudsteneste

v/ Asbjørn Munk Hyldgaard

20okt kl. 14:30