Konfirmationer i Sunds, Simmelkær og Ilskov kirker 2019


Kære konfirmander og forældre

Her kan I se inddelingen for konfirmationerne til foråret. Hvis I opdager fejl, så skriv eller ring endelig til Asbjørn Munk Hyldgaard – ahy@km.dk, 30302866 – der indsniger sig næsten hvert år få fejl, og dem vil vi selvfølgelig gerne have rettet så hurtigt som muligt.

Med venlig hilsen Susanne, Anne, Sigrid og Asbjørn

 

 

Fredag den 17. maj kl. 9.00 i Sunds ved Anne Linde Førgaard

Oliver Victor Christensen
Julie Thilde Bak Povlsen
Victor Bredtoft Andersen
Mille Alberte Christensen
Joachim Molin Petersen
Alexander Sahlmann Møller Højfeldt Lezhshede
Cecilie Ladegaard Sørensen
Oscar Møldrup Madsen
Thomas Sangild Dalberg
Frederik Westergaard
Lucas Honoré Slavensky
Anders Bøgelund Bech Jensen
Andreas Studsgaard Lisby
Anne Michelsen
Magnus Kildsgaard Hansen
Ditte Rask Hansen
Lærke Horsager Mikkelsen
Kasper Gjørup Simonsen
Line Jørgensen

Fredag den 17. maj kl. 11.00 i Sunds ved Sigrid Marcussen

Emil Meldgaard Faldt Larsen
Emma Jørgensen
Isabel Schmidt Sørensen
Karoline Holm Møller
Laura Hessellund Gjørup Simonsen
Loui Ebbesen Femhøj
Lærke Lund Würtz
Lærke Veng Morbech Gram
Magnus Gyldenløve Bitsch
Mikkel Vestergaard Kallesøe
Nicolai Christian Holt Jensen
Signe Stenbye
Sofie Timmermann Schlenzig
Iben Klaris
Kamilla Bertelsen
Dea Parsberg Lassen
Emil Klaris
Caroline Frøhlich Sørensen
Albert Sjølund
Oscar Sjølund


Fredag den 17. maj kl. 11.00 i Simmelkær ved Anne Linde Førgaard

Filip Jan Paul Bach
Laurits Noe Kjærhede Laursen
Lærke Overgaard Særkjær
Mathias Anders Rasmussen
Simone Schack Andersen

 

Søndag den 19. maj kl. 9.00 i Sunds ved Asbjørn Munk Hyldgaard

Alex Molina Vestergaard
Anna Stylsvig Rasmussen
Anne Roe Nielsen
Andrea Sangild Villemann 
Anna Kirstine Lund Kjeldsen
Trine Frølund Kjelstrup
William Rasmussen Kølbæk
Marie Dau gaard Foldager
Cecilie Maagaard Nielsen
Emma Nørgaard Therkildsen
Frederik Falk Tange Jershauge
Frederikke Kjær Pallesen
Benedicte Meedom Maarbjerg
Karoline Birkemose Christensen

Søndag den 19. maj kl. 10.00 i Ilskov ved Anne Linde Førgaard

Camilla Holm Mathiassen
Jonas Allerup
Marinus Holm Nielsen
Liva Emilie Andersen
Mads Biltoft Thomsen
Rasmus Alexander Ranta
Rosa Østergaard Krøjgaard
Mira Storm Buch

Søndag den 19. maj kl. 11.00 i Sunds ved Asbjørn Munk Hyldgaard

Johannes Vilhelm Larsen 
Laura Burgdorf Gregersen
Line Harrig Stenberg
Line Pedersen
Liv Lind Victoria Knudsen
Mads Østergaard
Mikkel Horslund Vorre
Mille Kristine Rokkedahl Juel
Nikolaj Jakobsen
Camilla Stengaard Vemmelund
Annika Juhl Korvig
Kevin Bülow
Victor Raundahl Wiedenbein

Gudstjenester

28apr kl. 10:30

1. søndag efter påske

v/ Sigrid Marcussen

28apr kl. 10:30
02maj kl. 16:15

Familiegudstjeneste

v/ Asbjørn Munk Hyldgaard
Minikonfirmandarrangement
Se omtale

02maj kl. 16:15
05maj kl. 10:30

2. søndag efter påske

v/ Asbjørn Munk Hyldgaard
Kirkekaffe

05maj kl. 10:30

Arrangementer

23apr kl. 20:00

Forårskoncert i Kirken

Ekkoer fra middelalderens Europa
Efterfølgende samvær i Sognegården.
Se omtale.

23apr kl. 20:00

Gudstjenester på Søglimt

07maj kl. 14:30

Gudstjeneste

v/ Anne Linde Førgaard

07maj kl. 14:30
21maj kl. 14:30

Gudstjeneste

v/ Asbjørn Munk Hyldgaard

21maj kl. 14:30