Konfirmationer i Sunds, Simmelkær og Ilskov kirker 2020


Kære konfirmander og forældre

Her kan I se inddelingen for konfirmationerne til foråret. Hvis I opdager fejl, så skriv eller ring endelig til
Asbjørn Munk Hyldgaard – ahy@km.dk, 3030 2866 – der indsniger sig næsten hvert år få fejl,
og dem vil vi selvfølgelig gerne have rettet så hurtigt som muligt.


Med venlig hilsen
Præsterne


Fredag den 8. maj kl. 9.00 i Sunds Kirke ved Anne Linde Førgaard

Mikkel Bækgaard Rand
Mikkel Vestergaard
Mikkeline Kirketerp
Nicholas Holm Mikkelsen
Ninna Stoustrup Kristensen
Christoffer Rodin Brandstrup
Oliver Kirkeby Willumsen
Silje Gøransson Sørensen
Sofie Storm Nuppenau
Søren Vest Vilsbøll
Trine Thomassen
William Lund Søgaard
Zindy Michaela Dalsgaard Jensen
Jessica Luna Voldsgaard
Alexander Vanggard Sand

Fredag den 8. maj kl. 11.00 i Sunds ved Hanne Marie Meier

Agnes Thornvig Overgaard
Aksel Jordan Eriksen
Alexander Høygaard Andersen
Amanda Tess Wagner Pedersen
Astrid Marie Weyergang
Benjamin Nørgaard
Christoffer Brødsgaard Madvig
Emil Bækgaard Rand
Anne Marie Sandahl Strøm
Katrine Rebekka Eva-Sofia Sahlmann Møller Højfeldt Lezhshede
Laura Bodil Nielsen
Laust Lyngsø
Maja Bøgelund Boll
Marcus Nonbo Kristensen
Marcus Wann
Maria Theresia Møller Jessen
Marius Hoff Thomsen
Mie Juncker Knudsen
Oliver Johannes Mau Olsen
Oskar Sangild Hansen
Alexander Lund Fasterholt
Hans Kvist Nørkjær


Fredag den 8. maj kl. 11.00 i Simmelkær ved Anne Linde Førgaard

Bjørn Blaabjerg Lindskrog
Dicte Birthe Vindbjerg
Lasse Lie
Lærke Maagaard Nielsen
Mads Juel Eriksen

 

Søndag den 10. maj kl. 9.00 i Sunds ved Asbjørn Munk Hyldgaard

David Bülow
Vibe Rosgaard Hansen
Maria Rasmussen Kølbæk
Tobias Reinhold
Smilla Sangild Dalberg
Noah Kirk Josefsen
Alberte Inge Hotherhøj Andersen
Simon Danner Hessellund
Anna Sønderriis Vestergaard
Caroline Bach Dolberg
Cecilie Lie Jørgensen
Celine Keinicke Machmüller
Julie Bakman Mogensen
Jonas Junker Appel
Anders Vang
David Bjørn

Søndag den 10. maj kl. 11.00 i Sunds ved Asbjørn Munk Hyldgaard

Emil Munkholm
Emilie Venø Klink
Simon Bøgh Pedersen
Isabella Mouridsen
Jens Breum Thomsen
Julie Hærvig Schnack
Lærke Nørbjerg Christensen
Lærke Skaanning Munkholm
Malte Ørneborg Jeppesen
Victor Frank-Møller
Mathias Meldhede
Mikkel Kruse Vase
Mikkel Præst Søgaard
Sebastian Winther Stærdahl


Søndag den 10. maj kl. 10.00 i Ilskov ved Anne Linde Førgaard

Ida Marie Sangild
Jakob Jensen Gammelgaard
Sofia Kæseler Jørgensen
Freja Søndergaard Graakjær Egebæk