Konfirmationer i Sunds, Simmelkær, Ilskov og Grove kirker 2020


Kære konfirmander og forældre

Her kan I se den endelige inddeling for konfirmationerne den 13. og 14. juni og den 5. og 6. september.
Hvis I opdager fejl, så skriv eller ring endelig til
Asbjørn Munk Hyldgaard – ahy@km.dk, 3030 2866 – der indsniger sig næsten hvert år få fejl,
og dem vil vi selvfølgelig gerne have rettet så hurtigt som muligt.

Med venlig hilsen
Præsterne


Lørdag den 13. juni kl. 9.30 i Sunds Kirke ved Anne Linde Førgaard

Trine Thomassen
Jessica Luna Voldsgaard
William Lund Søgaard
Nicholas Holm Mikkelsen
Oskar Sangild
Julie Mogensen
Anders Vang
Jonas Junker Appe

Lørdag 13. juni kl. 10.00 i Sunds Kirke ved Hanne Marie Meier

Astrid Marie Weyergang
Katrine Rebekka Eva-Sofia Sahlmann Møller højfeldt Lezhshede
Maria Theresia Møller Jessen
Aksel Jordan Eriksen
Alexander Lund Fasterholt
Laust Lyngsø
Marcus Nonbo Kristensen
Marcus Wann

Lørdag den 13. juni kl. 11.30 i Sunds Kirke ved Hanne Marie Meier

Anne Marie Sandahl Strøm
Agnes Thornvig Overgaard
Laura Bodil Nielsen
Maja Bøgelund Boll
Alexander Høygaard Andersen
Benjamin Nørgaard
Marius Hoff Thomsen
Oliver Johannes Mau Olsen

Lørdag den 13. juni kl. 13.00 i Sunds Kirke ved Anne Linde Førgaard

Zindy Michaela Dalsgaard Jensen
Sofie Storm Nuppenau
Mikkeline Kirketerp
Søren Vest Vilsbøll
Oliver Kirkeby Willumsen
Mikkel Westergaard
Mikkel Bækgaard Rand
Emil Bækgaard Rand

Lørdag den 13. juni kl. 11.00 i Grove Kirke

Bjørn Blaabjerg Lindskrog
Dicte Birthe Vindbjerg
Lasse Lie
Lærke Maagaard Nielsen
Mads Juel Eriksen

 

Søndag den 14. juni kl. 8.30 i Sunds Kirke ved Asbjørn Munk Hyldgaard

David Christoffer Cato Bjørn
Smilla Sangild Dalberg
Tobias Reinhold
Maria Rasmussen Kølbæk
Cecilie Lie Jørgensen
Mikkel Kruse Vase
Sebastian Winther Stærdahl
Alberte Inge Hotherhøj Andersen – Kommer ikke til GP

Søndag den 14. juni kl. 10.00 i Sunds Kirke ved Asbjørn Munk Hyldgaard

Celine Keinicke Machmüller
Mikkel Præst Søgaard
Noah Kirk Josefsen
Vibe Rosgaard Hansen
Emil Munkholm
Lærke Skaanning Munkholm
Jens Breum Thomsen
Anna Sønderriis Vestergaard

Søndag den 14. juni kl. 11.30 i Sunds Kirke ved Asbjørn Munk Hyldgaard

Julie Hærvig Schnack
Malte Ørneborg Jeppesen
Simon Bøgh Pedersen
Ninna Stoustrup Kristensen
Caroline Bach Dolberg
Mathias Meldhede
Emilie Venø Klink

Søndag den 14. juni kl. 10.00 i Ilskov Kirke

Ida Marie Sangild
Freja Søndergaard Graakjær Egebæk
Jakob Jensen Gammelgaard


Lørdag den 5. september kl. 10.30 i Sunds Kirke ved Anne Linde Førgaard og Hanne Marie Meier

 Alexander Vanggaard Sand
Christoffer Rodin Brandstrup
Silje Gøransson Sørensen
Amanda Tess Wagner Pedersen
Mie Juncker Knudsen
Christoffer Brødsgaard Madvig
Hans Kvist Nørkjær

Sunds den 6. september kl. 10.30 i Sunds Kirke ved Asbjørn Munk Hyldgaard

David Bülow
Lærke Nørbjerg Christensen
Isabella Mouridsen
Victor Frank-Møller
Simon Danner Hessellund
Sofia Kæseler Jørgensen